ייצוג עסקים או קבלנים ללא ביטוח (בתביעות נזיקין)

ייצוג קבלני בניין (בתביעות נזיקין)

ייצוג קבלני בנייןלכאורה זה ברור מאליו כי כל מעסיק ובוודאי שכל קבלן צריכים ואף חייבים לבטח את עצמם מפני סיכונים אפשריים של תביעות המוגשות נגדם בעקבות נזקי גוף של עובדיהם או של צדדים שלישיים.

"בעולם הבניה" הפגיעות והנזקים לרוב אינם קלים ופשוטים כך שעלויות הביטוח גבוהות כי מטרתן לספק לקבלן/לפרויקט רשת ביטחון לנזק משמעותי, שיכול במקרים מסוימים לגרום להתרסקות החברה הקבלנית.

לפעמים תזמון גרוע עם תאונה קשה מספיקים כדי להפיל את הגדולים ביותר, כי לשלם פיצוי כספי לעיזבון שהיורשים בו הם אלמנה ושלושת ילדיה ולהשיב לביטוח הלאומי את התגמול הכספי שהוא שילם, יכולים לעתים בקלות יחסית להגיע לכדי כמה מיליוני שקלים.

משרדנו מתמחה בליווי חברות קבלניות על סוגיהן וגודליהן בתביעות של נפגעי נזק גוף המוגשות נגדן.

היתרון והעבודה שלנו עם ייצוג קבלני בניין, באים לידי ביטוי בעיקר במקרים הבאים:

  • מקרה וחברת הביטוח שלכם אינה מכירה בכיסוי הביטוחי אותו רכשתם וזאת משלל סיבות אפשרויות (היעדר כיסוי לפרויקט, הפרויקט לא דווח, תת ביטוח, הפוליסה הסתיימה בטרם נסתיים הפרויקט ועוד שלל סיבות).
  • או שמלכתחילה לא רכשתם פוליסת ביטוח על שמכם/שם חברתכם ואין לכם כיסוי ביטוחי – ואתם נתבעים כמעסיקים או כגורמי נזק לצד ג'.

משרדנו מתמחה במתן שרותי הגנה בהליך העיקרי בבית המשפט ובמקביל שירותי "התקפה" (הודעת צד ג') נגד חברת הביטוח שלכם ו/או שלל הקבלנים שעבדו ועובדים באתר הבניה הרלוונטי.

מטרתנו הראשונית היא להקטין כמה שניתן את חשיפתכם וחשיפת חברתכם לסיכון כספי משמעותי שאינו מבוטח, שכאמור במקרים מסוימים התממשות סיכון שכזה יכולה לגרום להפסקת פעילותכם.

במסגרת עשר שנות עבודתו של עו"ד גליקמן בייצוג חברות הביטוח הגדולות במשק, (ביניהן כלל, הפניקס, AIG והכשרת היישוב) התמקצע עורך דין גליקמן בתחום העבודות הקבלניות ואתרי הבניה. במסגרת עבודתו ושירותו ייצג עו"ד גליקמן על בסיס פוליסות הביטוח את הקבלנים המובילים במשק הישראלי, ביניהם שיכון ובינוי, דניה סיבוס, א. דורי, אלקטרה, אשטרום, אורתם סהר, אלהר הנדסה ועוד רבים אחרים.

העבודה כללה בחינה של הכיסוי הביטוחי, ייעוץ לחברת הביטוח האם הקבלן זכאי לכיסוי ביטוחי או דחייתו, הגדרת גבול וסוג הכיסוי הביטוחי או לחלופין שלילתו, האם הכיסוי חל על התחייבויות חוזיות וניהול הליכי הגנה ותביעת צד ג' (-זהו שלב ההתקפה) נגד קבלנים נוספים שעבדו באתר בניה הרלוונטי ומהבטחותיהם.

במקרה ואדם נפגע באתר הבניה שלכם או באתר הבניה בו הנכם עובדים או עבדתם ואין לכם ביטוח או שחברת הביטוח דחתה כיסוי ביטוחי לתביעה, אנחנו נסייע לכם ולחברתכם להקטין את הסיכונים והנזקים האפשריים כדי לאפשר לכם ולחברתכם להמשיך לעבוד כרגיל.

מאמרים:
אחריות וביטוח בהתקשרות חוזית בין קבלנים
התקשרות (של קבלן) עם סוכן הביטוח

פוסטים נוספים

Closeup,Woman,Holding,Her,Wrist,Pain,From,Using,Computer,Long

מחלות מקצוע ומיקרוטראומה

תאונות עבודה מוכרות כמחלת מקצוע או מיקרוטראומה אני רואה לנכון להזהיר אתכם מראש שמדובר בנושאים מורכבים מאוד.  אני לא חושב שניתן באמצעות מאמר אח...
workloss

אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה מתחלקות לשני סוגים עיקריים –  אובדן כושר עבודה בעקבות ארוע תאונתי חד פעמי או אובדן כושר עבודה בעקבות מחלה או אוסף של פ...
Upset driver, stressful situations on road and fast rhythm in modern city

תאונת דרכים בדרך לעבודה – תאונת דרכים בדרך הביתה מהעבודה

נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בדרך הביתה מהעבודה? מדובר בנושא מורכב ולכן חשוב לי לחלק את המאמר לכמה חלקים: מהי תאונת עבודה? ומה ההבדל בינ...
wheelchair-908343_640-1-1

הגשת תביעת נכות מהעבודה – המדריך המלא

כיצד מגישים תביעה לנכות בעקבות תאונת עבודה?  וכיצד מגדילים את הפיצוי הפוטנציאלי שלכם?  נדון ב-    ביטוח לאומי תביעת נכות מעבודה – כיצד מתחילים...
תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
דילוג לתוכן