נפגעתם בכביש? אולי כדאי לדבר עם עורך דין

עורך דין נזקי גוף

נפגעתם ו/או נפצעתם בתאונת דרכים מכל סוג שהוא? זה זמן לדעת יותר על זכויותיכם כנפגעי תאונות דרכים ועל החשיבות הנלווית לשכירת שירותיו של עורך דין דיני נזיקין לצורך מימוש זכויותיכם.

פגיעות ופציעות גוף כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים כזו או אחרת, עלולות לזכות אתכם בפיצוי כספי, וזאת על פי החוק המונהג בישראל, לפיו, כל אדם זכאי לפיצוי כספי בגין נזקי גוף כאלו ואחרים אשר נגרמו לו כתוצאה ו/או בעקבות תאונת דרכים.

החוק לקבלת פיצויים בגין תאונת דרכים  מושתת על חוק ביטוח חובה במסגרתו כל אדם המחזיק ברשותו רכב מחויב בביטוח חובה שמטרתו כיסוי נזקי גוף שנגרמו לעוברי דרך ו/או משתמשי הרכב המבוטח במקרה של תאונת דרכים. יובהר בזאת כי הזכאות לקבלת פיצויים בגין תאונת דרכים אינה תלויה בנסיבות התאונה ובשאלה מי האשם בקרות התאונה, כאשר גם נהגים המואשמים בקרות התאונה זכאים לפיצוי כספי בגין נזק גופני כזה או אחר שנגרם להם.

הגשת תביעת לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים

הזכאות לקבלת פיצוי כספי בגין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה ממעורבותכם בתאונת דרכים, מתאפשרת באמצעות הגשת תביעה נגד חברת הביטוח בה מבוטח כלי הרכב הפוגע. במקרים בהם זהותו של הרכב הפוגע אינו ידוע, הזכאות לקבלת דמי הפיצוי מתאפשרת באמצעות הגשת תביעה ל-קרנית שהיא למעשה הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

מהי החשיבות הנלווית לשכירת שירותיו של עו"ד לצורך הגשת התביעה?

על אף זכאותכם (המעוגנת בחוק) לקבלת פיצויי בגין נזקי גוף אשר נגרמו כתוצאה מתאונת דרכים, אתם עלולים להיתקל בלא מעט קשיים אותם יציבו בפניכם חברות הביטוח הנתבעות. במקרים מסוימים, חברות הביטוח יעשו כל שביכולתן על מנת להוכיח שמידת הנזק שנגרם לכם פחותה מזו אותה אתם מציגים בכתב התביעה וזאת בניסיון להפחית את דמי הפיצוי, במקרים אחרים, חברות הביטוח יפעלו בכל דרך אפשרית על מנת לעכב את התשלום לו אתם זכאים.

 

כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה להיוועצות מוקדמת עם עורך דין דיני נזיקין המתמחה בין היתר בתביעות נזקי גוף. עורך דין נזקי גוף, יסייע לכם להתמודד עם כל טענה ו/או דרישה מיותרת מצד חברת הביטוח לצורך מימוש זכאותכם לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים. כמו כן, עורך דין נזקי גוף, יסייע לכם בכל הנוגע לקביעת סכומי הפיצוי בהתאם למידת הנזק שנגרם לכם וזאת בהתבסס בין היתר על מסמכים רפואיים רלוונטיים וחוות דעת רופא מומחה במידת הצורך.

החשיבות בשכירת שירותיו של עורך דין נזקי גוף למימוש זכאותכם לקבלת פיצויי לנפגעי תאונת דרכים, באה לידי ביטוי גם במקרים בהם תאונת הדרכים במהלכה נפגעתם ו/או נפצעתם, התרחשה בדרככם ל- ו/או מ- מקום העבודה. במקרים אלו, מתווסף מרכיב פיצוי נוסף לו אתם זכאים על פי חוק הביטוח הלאומי, לרבות, דמי פגיעה בעבודה וקצבת נכות בהתאם למידת וחומרת הנזק שנגרם לכם, כאשר גם כאן, שירותיו המשפטיים של עורך דין נזקי גוף, יכולים לסייע לכם להתמודד עם קשיי הבירוקרטיה העלולים להיות נלווים למימוש זכאותכם על פי חוק.

מה קורה במקרים בהם הנזק הגופני נגרם לכם כתוצאה מתנאי הדרך?

כאשר מדברים על פגיעה או פציעה בכביש, מדברים ברוב המקרים על נזקי גוף כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים כזו או אחרת. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם פגיעה/פציעה בכביש, עלולה להתרחש על רקע תנאי דרך לקויים ו/או מפגע כזה או אחר אשר הסב נזק גופני למשתמשי הדרך.

מקרים אלו כוללים בין היתר: מהמורה בכביש אשר הובילה להתרחשותה לתאונה עצמית, נפילת אמצעי דרך (תמרור, רמזור וכו) על גופו של משתמש הדרך ומקרים נוספים העלולים להסב נזק גופני למשתמשי הדרך ולאו דווקא כתוצאה מתאונת דרכים.

 

במקרים אלו, עורך דין דיני נזיקין העוסק ומתמחה בין היתר בתביעות נזקי גוף, יסייע לכם בהליך הגשת כתב התביעה כנגד כל הגורמים הרלוונטיים, החל מרשויות מקומיות ומועצות מקומיות, דרך חברות הביטוח ועד לעסקים ו/או אנשים פרטיים שפעולה אותה הם ביצעו הובילה לנזקי הגוף בגינה אתם תובעים.

מידת הנזק והשלכותיו

גם במקרים בהם נזקי הגוף נגרמו כתוצאה ממעורבותכם בתאונת דרכים וגם במקרים בהם הנזק הגופני נגרם לכם כתוצאה מתנאי הדרך, תפקידו המקצועי של עורך דין נזקי גוף הוא לאמוד את מידת הנזק והשלכותיו לעתיד וזאת באמצעות קבלת חוות דעת רופא מומחה. ככל שמידת הנזק הגופני הינה בעלת השלכות עתידיות, כך גובה הפיצוי יהיה גבוה יותר. חשוב לציין שגובה הפיצוי נקבע בין היתר בהתאם לחומרת הפגיעה, היקף הטיפול הרפואי לו נדרש הנפגע ומורכבות ההליך השיקומי. בכלל המקרים, תפקידו של עו"ד המתמחה בתביעות נזקי גוף, הוא לבחון את מידת הנזק והשלכותיו בהווה ובעתיד.

נפגעתם בכביש? רוצים לדעת יותר על זכאותכם לקבלת פיצוי? להיוועצות מוקדמת עם עורך דין נזקי גוף ללא כל התחייבות מצידכם צרו קשר בלחיצה.

פוסטים נוספים

Closeup,Woman,Holding,Her,Wrist,Pain,From,Using,Computer,Long

מחלות מקצוע ומיקרוטראומה

תאונות עבודה מוכרות כמחלת מקצוע או מיקרוטראומה אני רואה לנכון להזהיר אתכם מראש שמדובר בנושאים מורכבים מאוד.  אני לא חושב שניתן באמצעות מאמר אח...
workloss

אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה מתחלקות לשני סוגים עיקריים –  אובדן כושר עבודה בעקבות ארוע תאונתי חד פעמי או אובדן כושר עבודה בעקבות מחלה או אוסף של פ...
Upset driver, stressful situations on road and fast rhythm in modern city

תאונת דרכים בדרך לעבודה – תאונת דרכים בדרך הביתה מהעבודה

נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בדרך הביתה מהעבודה? מדובר בנושא מורכב ולכן חשוב לי לחלק את המאמר לכמה חלקים: מהי תאונת עבודה? ומה ההבדל בינ...
wheelchair-908343_640-1-1

הגשת תביעת נכות מהעבודה – המדריך המלא

כיצד מגישים תביעה לנכות בעקבות תאונת עבודה?  וכיצד מגדילים את הפיצוי הפוטנציאלי שלכם?  נדון ב-    ביטוח לאומי תביעת נכות מעבודה – כיצד מתחילים...
תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
דילוג לתוכן