עבודה ממושכת מול המחשב

לא מעט אנשים עובדים מולך המחשב שעות רבות, כחלק אינטגרלי מעבודתם השוטפת, עבודה אשר מחייבת אותם לשבת שעות ארוכות מול מסך ולהקליד. אם אתם עיתונאים, מתכנתים, עורכי תוכן, מהנדסים, מזכירות או אנשי מקצוע אחרים המבלים שעות רבות מול המחשב, חשוב לדעת שיש לכך מחיר.
עבודה ממושכת מול המחשב

מי מאתנו לא נמצא שעות מול המחשב בעידן הזה?

כידוע לא מעט אנשים עובדים מול המחשב שעות רבות כחלק אינטגרלי מעבודתם היומיומית השוטפת. עבודה אשר מחייבת אותם לשבת שעות ארוכות מול מסך ולהקליד. לקרא… ושוב להקליד. גם לי זה קורה.

אם אתם עיתונאים, קלדניות, מתכנתים, עורכי תוכן, מהנדסים, מזכירות, אדריכלים, רואי חשבון ועוד… בעלי מקצועות חופשיים המבלים שעות רבות מול המחשב, כדאי לכם לדעת שיש לכך מחיר.

עבודה ממושכת ורציפה מול מחשב עלולה לגרום לבעיות בריאותיות, העלולות להחשב כ"תאונת עבודה" או "מחלת מקצוע", בגינן ניתן לתבוע פיצויים מביטוח לאומי על פי חוק במקרים מסוימים.

על מנת לזכות בהכרה באירוע כ"תאונת עבודה" או "מחלת מקצוע", יש להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין העבודה מול המחשב לבין הנפגע אשר נובע מתנאי העבודה. דהיינו, המחלה אשר גרמה לנזק נגרמה בשל העבודה מול המחשב.

עבודה ממושכת מול מחשב עלולה לגרום לבעיות בריאותית

  • תסמונת התעלה הקרפלית – הידועה גם בשמה "תסמונת מנהרת שורש כף היד". מדובר בכאב בשורש כף היד, תחושת הירדמות או עקצוץ. התסמונת עלולה להקרין גם ליד כולה. הגורמים העיקריים לתסמונת זו הינו פעולת מאמץ חוזרת ונשנית עם היד, זו קורית לא מעט לאחר שעות רבות, ימים ושנים של הקלדה.

תסמונת זו עלולה להתפתח בעקבות הקלדה מרובה.

  • דלקת גידים – מאמץ יתר של גיד אחד או יותר עלול לגרום לעובד ללקות בדלקת גידים. מדובר בתגובה דלקתית טבעית, אשר נגרמת כאשר הגידים ביד נמצאים בתנועות חוזרות ונשנות. הדלקת מורגשת גם בעת מנוחה, לעיתים היא מלווה בנפיחות קלה ורגישות מקומית.

 

  • כאבי גב וצוואר – ישיבה ממושכת מול המחשב, אשר איננה על כסא מתאים וללא יציבה ראויה, עלולה לגורם לבעיות גב וצוואר.

 

  • כאבי עיניים – בהייה ממושכת במסך, ריצוד של העיניים בין המקלדת למסך, עלולים לגרום לעייפות, כאבי ראש, רגישות לאור, ראייה מטושטשת ועוד.

 

מחלות מקצוע שניתן להגיש עליהן תביעה לביטוח ואינן מפורטות בחוק ותקנותיו קשות להוכחה ולכן כאשר נפנה לביטוח הלאומי, יהיה עלינו לחזק ולעבות את תביעתכם באמצעות ראיות חיצוניות ואולי אף להיעזר בחוות דעת רפואית מקצועית של מומחה רפואי בתחום הרלוונטי.

 

משרדנו עומד לרשותכם,

אנו מתמחים בתביעות רשלנות רפואית, תאונות עבודה, תאונות דרכים ותביעות ביטוח.

טלפון: 03-6135337 פקס: 03-6134158 (מגדלי התאומים 2 ברמת גן – אזור הבורסה)

פוסטים נוספים

תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
תביעה נגד העירייה

תביעה נגד העירייה: פיצויים / הערכת סיכויי הצלחה

נפילה ברחוב, החלקה בשטחי הפארק, חבלה ממתקן שעשועים או אפילו פציעה משער גינת הכלבים – מה עושים כאשר נפגעים בתאונה שהתרחשה מחוץ לבית? בדרך כלל ה...
פיצווים בתאונת עבודה

תאונת אופנוע, חוקים ופיצויים!

רוכבי אופנוע חשופים יותר, ממוגנים פחות ומעורבים בתאונות דרכים בתדירות גבוהה. אם עברתם תאונת אופנוע ונפגעתם, אתם צריכים לברר על זכאותכם לפיצויי...
accident-g094cd8d3d_640

פיצויים בתאונות אוטובוס

תאונת אוטובוס והדרך לקבל פיצויים אם נסעתם בתחבורה ציבורית ועברתם תאונת אוטובוס בתור נוסעים, או אם אוטובוס פגע בכם, כדאי לכם לבדוק האם אתם זכאי...
טביעה, נפילה או פגיעה כללית בבריכה: מגיע לכם פיצויים

טביעה, נפילה או פגיעה כללית בבריכה: מגיע לכם פיצויים

בריכה זה מקום נפלא לבילוי, הנאה וספורט והציפייה הם מטרת בואנו לבריכת השחייה, היא הפקת תועלות. מנגד, הבריכה הינו מקום שמטבעו מזמן סכנות והחלקות...
דילוג לתוכן