חליתם באסטמה, ככה פתאום?

חשבתם על כך שיתכן והמחלה התפתחה במהלך השנים כתוצאה מתחום העיסוק היומיומי שלכם, כדאי לכם לבדוק ולברר. מחלת מקצוע נגרמת בדרך כלל בהתייחס לאופיו של מקצוע מסוים או בעקבות התנאים הסביבתיים הנלווים לו, אשר הם הגורמים הישירים להיווצרותה.

להגדרתה כמחלת מקצוע, בגינה ניתן לתבוע פיצויים, יש להוכיח כי קשר סיבתי ישיר בין התפתחותה, לבין תחום העיסוק הנדון וסביבת העבודה. קיימת חובת הוכחה כי המחלה לא התפרצה בתקופה אחרת, טרם תחילת העיסוק במקצוע האמור.

מחלת האסטמה לא מופיעה ברשימת מחלות המקצוע. אולם, עם זאת, במקרים מסוימים, ניתן יהיה להוכיח כי אכן ישנו קשר בין החשיפה לחומרים מסוימים במקום העבודה לבין התפתחות מחלת האסטמה. במקרה הזה נהוג להשתמש במונח "אסטמה תעסוקתית". באילו מקרים ונסיבות נחשבת מחלת האסטמה, המוגדרת כ"אסטמה תעסוקתית" כמחלת מקצוע?

מקצועות העלולים לגרום להתפתחות אסטמה תעסוקתית


במקצועות לא מעטים בתחום התעשייה, תנאי עבודה מסוימים עלולים לגרום לאסטמה בקרב עובדים החשופים לחומרים כימיים, אבקות שונות, פיח ועשן (מפעלים, מוסכים ועוד), עבודות צביעה, נגרות ומתכת.

עובדי תחבורה, מורים או אנשי מקצוע העובדים עם גירים, עובדים במפעלי טקסטיל, עובדים המבלים שעות רבות במרתפים, עובדים במפעלי קמח או טלק, עובדים החשופים לטחב, עלולים לפתח אסטמה. מדובר גם בעבודה ממושכת במקומות סגורים בהם מצטבר אבק, או כאשר חלקיקים שונים של חומר מתפזרים באוויר, כתוצאה מריתוך, שיוף, ליטוש יהלומים.

מעוניינים להגיש תביעה ולהוכיח שמחלה האסטמה נגרמה לכם בעקבות תנאי העבודה ותחום העיסוק שלכם? מוזמנים להעזר בידע המקצועי ובניסיון של המשרד שלי בתביעות כגון אלו. אתם עלולים לחסוך זמן יקר ועוגמות נפש. יותר מכך, הנכם עשויים להעלות את הסיכוי שלכם לזכות בתביעה ולקבל את הפיצוי המגיע לכם על פי החוק.

משרדי עומד לרשותכם,
אנו מתמחים בתביעות רשלנות רפואית, נזקי גוף וביטוח.
מוזמנים להתקשר לטלפון – 03-6135337

חליתם באסטמה