החמרת מצב של נפגעי עבודה

נפגעי עבודה

נפגעתם בתאונת עבודה וקבעו לכם אחוזי נכות קבועים. (לצמיתות). הזמן עובר ואתם מרגישים שמצבכם הבריאותי בעקבות התאונה משתנה ואף מחמיר. אתם בהחלט רשאים  וזכאים (!)
להגיש בקשה לדיון מחודש במצבכם. ועדה רפואית תקבע האם חלה החמרה או לאו והאם נתן להגדיל את אחוזי הנכות שנקבעו קודם לכן.

תנאים מקדימים להגשת בקשת החמרת מצב של נפגעי עבודה

תביעת החמרת מצב רפואי לפי תקנה 36 לנפגעי תאונת עבודה ניתן להגיש לביטוח הלאומי ביטוח לאומי 228 רק כאשר:

  • חלפו שישה חודשים מרגע קביעת הוועדה הרפואית את דרגת הנכות על ידי הביטוח הלאומי.
  • התקבל אישור בכתב מן הרופא, המעיד על החמרה במצב הרפואי של הנפגע.  לעניין זה, רופא יהא כל רופא תעסוקתי של קופת החולים בה מטופל הנפגע.
    באם הנפגע מעוניין לקבל מכתב החמרה מרופא תעסוקתי יש להציג בפניו את פרוטוקול הוועדה שהתקיימה בעניינו  וכן מכתב מרופא מומחה (אורתופד, נוירולוג או אחר) המפרט את המצב הנוכחי. הבקשה תוגש לוועדה הרפואית אשר דנה לראשונה במקרה.
  • הדיון יתקיים בביטוח הלאומי רק במידה והוכח כי קיים קשר ישיר בין החמרת המצב הבריאותי של הנפגע לפגיעה המקורית שהתרחשה עקב העבודה והיא מהווה תוצאה ישירה למצבו הבריאותי המחמיר של הנפגע.

המלצתנו היא להגיש את תביעתכם להחמרת המצב כתביעה חדשה ולא כערעור על החלטת וועדת הביטוח הלאומי שקבעה את אחוזי הנכות קודם לכן (לכל הפחות שישה חודשים) ולהתייעץ עם עו"ד רשלנות רפואית.

 

הגשת ערעור
באם תחליט הוועדה הרפואית לא לאשר את הבקשה להחמרת המצב ניתן להגיש ערעור לוועדה הרפואית לערעורים ולאחר מכן לבית הדין לעבודה.

 מקרים חריגים
כאשר מדובר במצב קשה שאינו סובל דיחוי והמתנה, רשאי רופא שהוסמך על ידי הביטוח הלאומי, לבקש להקדים את הדיון בבקשת הדורש, גם אם טרם חלפו שישה חודשים כפי שנקבע בחוק.
במקרים קיצוניים של נכות או מחלת מקצוע, ניתן לדון בבקשת הנפגע לביטוח לאומי על ידי מסמכים רפואיים בלבד וללא צורך בהגעתו הפיסית לדיון בפני הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי.

הגשת תביעה להחמרת מצב בביטוח הלאומי בליווי המסמכים המתאימים, עשויה לעזור לכם לקבל את המגיע לכם על פי חוק, אף להעלות את אחוזי הנכות והפיצויים במידה וימצא לנכון לעשות זאת.

בריאותכם ואיכות חייכם חשובים. שמרו עליהן.

 

פוסטים נוספים

תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
תביעה נגד העירייה

תביעה נגד העירייה: פיצויים / הערכת סיכויי הצלחה

נפילה ברחוב, החלקה בשטחי הפארק, חבלה ממתקן שעשועים או אפילו פציעה משער גינת הכלבים – מה עושים כאשר נפגעים בתאונה שהתרחשה מחוץ לבית? בדרך כלל ה...
פיצווים בתאונת עבודה

תאונת אופנוע, חוקים ופיצויים!

רוכבי אופנוע חשופים יותר, ממוגנים פחות ומעורבים בתאונות דרכים בתדירות גבוהה. אם עברתם תאונת אופנוע ונפגעתם, אתם צריכים לברר על זכאותכם לפיצויי...
accident-g094cd8d3d_640

פיצויים בתאונות אוטובוס

תאונת אוטובוס והדרך לקבל פיצויים אם נסעתם בתחבורה ציבורית ועברתם תאונת אוטובוס בתור נוסעים, או אם אוטובוס פגע בכם, כדאי לכם לבדוק האם אתם זכאי...
טביעה, נפילה או פגיעה כללית בבריכה: מגיע לכם פיצויים

טביעה, נפילה או פגיעה כללית בבריכה: מגיע לכם פיצויים

בריכה זה מקום נפלא לבילוי, הנאה וספורט והציפייה הם מטרת בואנו לבריכת השחייה, היא הפקת תועלות. מנגד, הבריכה הינו מקום שמטבעו מזמן סכנות והחלקות...
דילוג לתוכן