החמרת מצב של נפגעי עבודה

נפגעתם בתאונת עבודה וקבעו לכם אחוזי נכות קבועים. (לצמיתות). הזמן עובר ואתם מרגישים שמצבכם הבריאותי בעקבות התאונה משתנה ואף מחמיר. אתם בהחלט רשאים  וזכאים (!)
להגיש בקשה לדיון מחודש במצבכם. ועדה רפואית תקבע האם חלה החמרה או לאו והאם נתן להגדיל את אחוזי הנכות שנקבעו קודם לכן.

תנאים מקדימים להגשת בקשת החמרת מצב של נפגעי עבודה

תביעת החמרת מצב רפואי לפי תקנה 36 לנפגעי תאונת עבודה ניתן להגיש לביטוח הלאומי ביטוח לאומי 228 רק כאשר:

  • חלפו שישה חודשים מרגע קביעת הוועדה הרפואית את דרגת הנכות על ידי הביטוח הלאומי.
  • התקבל אישור בכתב מן הרופא, המעיד על החמרה במצב הרפואי של הנפגע.  לעניין זה, רופא יהא כל רופא תעסוקתי של קופת החולים בה מטופל הנפגע.
    באם הנפגע מעוניין לקבל מכתב החמרה מרופא תעסוקתי יש להציג בפניו את פרוטוקול הוועדה שהתקיימה בעניינו  וכן מכתב מרופא מומחה (אורתופד, נוירולוג או אחר) המפרט את המצב הנוכחי. הבקשה תוגש לוועדה הרפואית אשר דנה לראשונה במקרה.
  • הדיון יתקיים בביטוח הלאומי רק במידה והוכח כי קיים קשר ישיר בין החמרת המצב הבריאותי של הנפגע לפגיעה המקורית שהתרחשה עקב העבודה והיא מהווה תוצאה ישירה למצבו הבריאותי המחמיר של הנפגע.

המלצתנו היא להגיש את תביעתכם להחמרת המצב כתביעה חדשה ולא כערעור על החלטת וועדת הביטוח הלאומי שקבעה את אחוזי הנכות קודם לכן (לכל הפחות שישה חודשים) ולהתייעץ עם עו”ד רשלנות רפואית.

החמרת מצב של נפגעי עבודה

הגשת ערעור
באם תחליט הוועדה הרפואית לא לאשר את הבקשה להחמרת המצב ניתן להגיש ערעור לוועדה הרפואית לערעורים ולאחר מכן לבית הדין לעבודה.

 מקרים חריגים
כאשר מדובר במצב קשה שאינו סובל דיחוי והמתנה, רשאי רופא שהוסמך על ידי הביטוח הלאומי, לבקש להקדים את הדיון בבקשת הדורש, גם אם טרם חלפו שישה חודשים כפי שנקבע בחוק.
במקרים קיצוניים של נכות או מחלת מקצוע, ניתן לדון בבקשת הנפגע לביטוח לאומי על ידי מסמכים רפואיים בלבד וללא צורך בהגעתו הפיסית לדיון בפני הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי.

הגשת תביעה להחמרת מצב בביטוח הלאומי בליווי המסמכים המתאימים, עשויה לעזור לכם לקבל את המגיע לכם על פי חוק, אף להעלות את אחוזי הנכות והפיצויים במידה וימצא לנכון לעשות זאת.

בריאותכם ואיכות חייכם חשובים. שמרו עליהן.

 

עו"ד בנו גליקמן

לפגישת ייעוץ
ללא התחייבות

פוסטים בנושא

רשלנות רפואית בסרטן השד

סרטן השד היא מחלה ממארת השכיחה ביותר בישראל ותוקפת בעיקר נשים. למעלה מ-5000 נשים חולות במחלה מדי שנה. נשים מעל גיל 50 מהוות כ-80% מכלל…

עו"ד בנו גליקמן

לפגישת ייעוץ
ללא התחייבות