רשלנות רפואית – שיתוק מוחין

תביעת רשלנות רפואית עורך דין מומלץ

 

שיתוק מוחין (CP) הוא הגדרה כוללת למספר ליקויים נוירולוגיים הנגרמים כתוצאה מנזק מוחי הנגרם לעובר ו/או לתינוק במהלך ההיריון או הלידה או לאחריה. שיתוק מוחין מלווה בדרך כלל בשיתוק הגפיים ונזקיו ההתפתחותיים באים לידי ביטוי כהפרעה תפקודית, הפרעה בדיבור, פיגור שכלי ועוד.

חשוב לציין שתסמיני וחומרת הפגיעה הנוירולוגיות, יכולים להתגלות רק בשלבים מתקדמים יותר בחיי התינוק, וזאת לנוכח עיכוב התפתחותי אליו ניתן לשים לב רק לאחר מספר חודשים מיום הלידה. לפיכך, חלה אחריות מצד הצוות המטפל לעקוב אחר כל שינוי בקרב יילודים עם גורמי סיכון לשיתוק מוחין ו/או בקרב פעוטות בהם התגלו תסמינים המעוררים חשד לפגיעה מוחית.

מהם גורמי הסיכון לשיתוק מוחין?

הפרעה נוירולוגית הגורמת לשיתוק מוחין, עלולה להתרחש על רקע גורמי סיכון שונים שהנפוץ שבהם הינה פגות (לידה לפני מועדה המשוער), כאשר גורמי סיכון נפוצים נוספים כוללים: ירידה באספקת החמצן למוח, זיהומים שונים, מצבים מולדים המתרחשים על רקע הימצאותם של מומים התפתחותיים במוח, אוטם מוחי הנובע כתוצאה מחסימת זרימת הדם למוח, חבלות מוחיות ועוד.

שיתוק מוחין – אבחון

עיקר האבחנה של שיתוק מוחין היא קלינית, כאשר בירור החשד בנוגע לשיתוק מוחין מתרחש ברוב המקרים על רקע הימצאותם של תסמינים אופייניים כגון: עיוותים ופרכוסים, איחור התפתחותי, מתח שרירים ירוד, קשיי אכילה ובליעה, בעיות נשימה ועוד.

תביעת רשלנות רפואית עורך דין מומלץ

הבירור הראשוני כולל סדרה של בדיקות אשר נועדו לשלול מצבים רפואיים אחרים המתאפיינים גם הם בתסמינים אלו, כאשר הבדיקות המקיפות יותר לבירור חשד לשיתוק מוחין כוללות: בדיקות הדמיה כגון: MRI מוח ו-אולטרסאונד, בדיקת EEG ובדיקות דם לאבחון מחלות גנטיות ו/או מחלות מטבוליות.

חשוב לציין שקיימת חשיבות רבה לאבחון מוקדם ככל האפשר, וזאת אף על פי שלא תמיד ניתן לאבחן מראש מצב של שיתוק מוחין. חשיבותו של האבחון המוקדם נובעת לנוכח הצורך במתן טיפולים שיקומיים כגון: טיפול אורטופדי המיועד לתיקון פגמי שרירים ועצמות, טיפולי פיזיותרפיה המיועדים לשיפור היציבות, הגמישות וכדומה, טיפול ריפוי בעיסוק המיועד לשיפור מיומנויות מוטוריות וכדומה וטיפול תרופתי המיועד להקלה על נושקות שרירי הגוף.

תביעת רשלנות רפואית במקרה של שיתוק מוחין – מה חשוב לדעת?

העילות המאפשרות הגשה של תביעת רשלנות רפואית במקרה של שיתוק מוחין, הן רבות ומגוונות, וזאת לנוכח גורמי הסיכון הרבים הנלווים לאורך כל תקופת ההיריון, הלידה ולאחריה. בין יתר העילות האפשריות להגשת תביעת רשלנות רפואית בגין שיתוק מוחין ניתן למצוא שתי עילות מרכזיות, האחת לנוכח מעקב היריון רשלני, והשנייה לנוכח רשלנות במהלך הלידה.

מעקב הריון רשלני עלול להתרחש על רקע אי אבחון פגמים מולדים, אי גילוי מצבים רפואיים העלולים לגרום לשיתוק מוחין אצל העובר, אי ביצוע בדיקות למחלות זיהומיות ופעולות מעקב רשלניות בכל הנוגע להתפתחות העובר ומצבה של נושאת ההיריון.

רשלנות במהלך הלידה עלולה להתרחש על רקע קבלת החלטות שגויה מצד הצוות המיילד, לרבות, רשלנות באבחון מצוקה עוברית במהלך הלידה, אי ביצוע ניתוח קיסרי בזמן, רשלנות בביצוע לידת ואקום ו/או לידת מלקחיים, לידה מהירה ו/או איטית מדי אשר גרמה לנזק מוחי לעובר ופעולות רשלניות נוספות במהלך הלידה העלולות להתרחש בין היתר על רקע הערכה שגויה של משקל העובר.

חשוב לציין שתביעות רשלנות בשיתוק מוחין, ניתנות להגשה גם בעילת רשלנות מייד לאחר הלידה וזאת לנוכח אי אבחון של זיהומים ו/או דלקת קרום המוח בקרב העובר ולנוכח רשלנות בטיפול במקרים של ירידת דופק, דימום והפסקת נשימה אצל העובר. עילות נוספות להגשת תביעת רשלנות רפואית בשיתוק מוחין, קשורות לאבחון שגוי ו/או מאוחר של שיתוק מוחין באמצעות הליך בירור רפואי מקיף החייב להיעשות בכל אותם מקרים בהם עולה חשד לשיתוק מוחין בקרב היילוד.

תביעות רשלנות בשיתוק מוחין – למי פונים?

בדומה לכל תביעת רשלנות רפואית אחרת, גם תביעות רשלנות בשיתוק מוחין, מחייבות אתכם לשכור את שירותיו של עורך דין רשלנות רפואית המתמחה בכל ההיבטים המשפטיים הנלווים להגשת תביעת נזיקין בגין עוולה רפואית. היוועצות מוקדמת עם עו"ד רשלנות רפואית, תאפשר לכם לפעול בהתאם להנחיותיו המקצועית החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים הנדרשים לצרכי הגשת התביעה , דרך הפנייה לקבלת חוות דעת רפואית מרופא מומחה ועד לשלבי הגשת התביעה וניהול התביעה אל מול הגופים הרלוונטיים.

שיתוק מוחין - עו"ד לתביעה

חשוב לציין שהיוועצות מוקדמת עם עורך דין רשלנות רפואית, תאפשר לכם לבחון בהיבט המשפטי את סיכויי התביעה וזאת בטרם נקיטת צעדים משפטיים כאלו ואחרים. בכל אותם מקרים בהם יתברר ויוחלט (בהתאם להמלצות עורך הדין המתבססות על חוות הדעת הרפואית) להגיש תביעת רשלנות רפואית בשיתוק מוחין, סכום הפיצויים ייקבע על פי הנזק שנגרם בעקבות האבחון ו/או הטיפול הרשלני ובהתאם להשלכות העתידיות של הנזק המוחי אשר נגרם לעובר.

תביעות רשלנות רפואית בשיתוק מוחין, הן ברוב המקרים תביעות נזיקין בהיקף סכומי פיצוי גדולים, וזאת בהתאם להיקף הנזק המוחי אשר נגרם ליילוד.

פוסטים נוספים

תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
תביעה נגד העירייה

תביעה נגד העירייה: פיצויים / הערכת סיכויי הצלחה

נפילה ברחוב, החלקה בשטחי הפארק, חבלה ממתקן שעשועים או אפילו פציעה משער גינת הכלבים – מה עושים כאשר נפגעים בתאונה שהתרחשה מחוץ לבית? בדרך כלל ה...
פיצווים בתאונת עבודה

תאונת אופנוע, חוקים ופיצויים!

רוכבי אופנוע חשופים יותר, ממוגנים פחות ומעורבים בתאונות דרכים בתדירות גבוהה. אם עברתם תאונת אופנוע ונפגעתם, אתם צריכים לברר על זכאותכם לפיצויי...
accident-g094cd8d3d_640

פיצויים בתאונות אוטובוס

תאונת אוטובוס והדרך לקבל פיצויים אם נסעתם בתחבורה ציבורית ועברתם תאונת אוטובוס בתור נוסעים, או אם אוטובוס פגע בכם, כדאי לכם לבדוק האם אתם זכאי...
טביעה, נפילה או פגיעה כללית בבריכה: מגיע לכם פיצויים

טביעה, נפילה או פגיעה כללית בבריכה: מגיע לכם פיצויים

בריכה זה מקום נפלא לבילוי, הנאה וספורט והציפייה הם מטרת בואנו לבריכת השחייה, היא הפקת תועלות. מנגד, הבריכה הינו מקום שמטבעו מזמן סכנות והחלקות...
דילוג לתוכן