נפגעתם מרכיבה על אופניים, מה כדאי לדעת?

שומעים בחדשות על תאונות אופניים, חדשות לבקרים? לצערנו זה קורה הרבה מאד לאחרונה. מסתבר שמספר רוכבי האופניים עולה בכל שנה, עם כניסתם של האופניים החשמליות לשוק, עולה אף יותר מספר הנפגעים כתוצאה מתאונות אופניים. רוכבי אופניים נפגעים ממכוניות, כתוצאה מהחלקה בכביש/מסלול רטוב, מפגע ציבורי לעתים נפגעים אף מנהגים שפתחו לפתע את דלת מכוניתם. רוכבי אופניים נבהלים לעיתים מצפירת מכונית, סטייה מנתיב, נופלים ונחבלים.
נפגעי אופניים

 

שומעים בחדשות על תאונות אופניים, חדשות לבקרים? לצערנו זה קורה הרבה מאד לאחרונה.
מסתבר שמספר רוכבי האופניים עולה בכל שנה, עם כניסתם של האופניים החשמליות לשוק, עולה אף יותר מספר הנפגעים כתוצאה מתאונות אופניים.
רוכבי אופניים נפגעים ממכוניות, כתוצאה מהחלקה בכביש/מסלול רטוב, מפגע ציבורי לעתים נפגעים אף מנהגים שפתחו לפתע את דלת מכוניתם. רוכבי אופניים נבהלים לעיתים מצפירת מכונית, סטייה מנתיב, נופלים ונחבלים.
רוכבי אופניים פוגעים בהולכי רגל…מה הדין כשמדובר בקטין שפגע?
מה עושים? כיצד נוהגים?
האם תאונת אופניים מוגדרת כתאונת דרכים לכל דבר?

האם תאונת אופניים בדרך לעבודה נחשבת כתאונת עבודה?

boolet במקרה בו רוכב האופניים שנפגע היה בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, או במידה ונפגע כאשר רכב על אופניו במסגרת עבודתו, התאונה תוגדר כתאונת עבודה.
boolet רוכב אופניים עלול לפגוע ברכב נוסע או רכב חונה בחנייה שלא על פי החוק ולהחבל. מדובר בתאונת דרכים לכל דבר ועניין והרוכב זכאי לפיצוי על פי החוק, יודגש כי הזכאות לקבלת פיצוי בגין נזקי הגוף איננה תלויה באשמת הרוכב או באחריותו לתאונה שקרתה. במקרים כאלו חשוב לרשום את פרטי הרכב ממנו נפגעתם ובעיקר את פרטי חברת ביטוח החובה שלו.
boolet כאשר הפגיעה היא כתוצאה מפגיעת כלי תחבורה, הרי שמדובר בתאונת דרכים של הולך רגל (רוכב האופניים) ורכב מנועי, לכל דבר ועניין. בשל כך, ההתייחסות אל נזקי הגוף היא בהתאם לחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה – 1975, והזכאות לפיצוי בגין נזקי גוף אינה תלויה באשמה או באחריות לתאונה.
boolet כאשר מדובר בפגיעת "פגע וברח"- של רכב ברוכב אופניים, דין התאונה הינו כדין תאונת דרכים "פגע וברח" ורוכב האופניים רשאי לתבוע פיצוי מחברת "קרנית". שימו לב כי תביעה נגד קרנית אף יכולה להיות מוגשת במידה ורכב גרם לסטיית מסלול נסיעתכם ונפילתכם או צפירת רכב הבהילה אתכם וגרמה לנפילתכם ופגיעתכם – כל הדוגמאות הללו יכולות להוות תאונות דרכים ולאפשר להגיש תביעה נגד "קרנית" אבל חשוב לדעת שאלו תביעות קשות ומורכבות להוכחה.

אנו ממליצים ליצור קשר עם עורך דין נזקי גוף המתמחה בהגשת תביעות בגין נזקי גוף ותאונות דרכים, על מנת שתקבלו דעה מקצועית לפני הגשת התביעה על הסיכויים להצלחה, פיצוי ובסופו של דבר, בכדאיות.

boolet כאשר מדובר בפגיעה ממספר כלי רכב – זכאי הרוכב הנפגע לתבוע את ביטוח החובה של כל הרכבים הפוגעים, ביחד או לחוד.
boolet תלמיד שנפגע – כל התלמידים מבוטחים בפוליסת תאונות אישיות, התקפה כל השנה, בכל שעות היום ובכל מקום ומכסה פיצוי נזקי גוף במקרה של שברים, נכות וחבלה, בהתאם לתנאי הפוליסה.
boolet במידה ונפגעתם מאופניים חשמליים או קורקינט חשמלי חשוב ביותר לקחת את פרטי בעל כלי הרכב או פרטי הוריו כי לרובם אין ביטוח ייעודי לנסיעה.

משרדי עומד לרשותכם,
אנו מתמחים בתביעות רשלנות רפואית, נזקי גוף וביטוח.
מוזמנים להתקשר לטלפון – 03-6135337

 

פוסטים נוספים

Closeup,Woman,Holding,Her,Wrist,Pain,From,Using,Computer,Long

מחלות מקצוע ומיקרוטראומה

תאונות עבודה מוכרות כמחלת מקצוע או מיקרוטראומה אני רואה לנכון להזהיר אתכם מראש שמדובר בנושאים מורכבים מאוד.  אני לא חושב שניתן באמצעות מאמר אח...
workloss

אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה מתחלקות לשני סוגים עיקריים –  אובדן כושר עבודה בעקבות ארוע תאונתי חד פעמי או אובדן כושר עבודה בעקבות מחלה או אוסף של פ...
Upset driver, stressful situations on road and fast rhythm in modern city

תאונת דרכים בדרך לעבודה – תאונת דרכים בדרך הביתה מהעבודה

נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בדרך הביתה מהעבודה? מדובר בנושא מורכב ולכן חשוב לי לחלק את המאמר לכמה חלקים: מהי תאונת עבודה? ומה ההבדל בינ...
wheelchair-908343_640-1-1

הגשת תביעת נכות מהעבודה – המדריך המלא

כיצד מגישים תביעה לנכות בעקבות תאונת עבודה?  וכיצד מגדילים את הפיצוי הפוטנציאלי שלכם?  נדון ב-    ביטוח לאומי תביעת נכות מעבודה – כיצד מתחילים...
תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
דילוג לתוכן