נפילות – האם זו תאונת עבודה? את מי תובעים? וכיצד?

נפילות מלוות בדרך כלל בכאב, את זה כולם יודעים, אך מה קורה כשזה קורה בדרך לעבודה, או במהלך העבודה? הכנסו למאמר וקראו על תאונות עבודה, ואת מי צריך לתבוע אחרי שהן מתרחשות.
נפילה מלווה בכאב

פלוני אלמוני הלך ברחוב, בעת חזרתו מהעבודה הביתה, כאשר לפתע נפל לתור בור שהיה על המדרכה ונחבל קשות. הווה ידוע כי כל יום הינו הולך לעבודתו ברגל, אף מקפיד לחזור הביתה באותו אופן.

נפילות – האם זו תאונת עבודה? את מי תובעים? וכיצד?

מקרים כאלו מתרחשים חדשות לבקרים. יתירה מכך. סופה חזקה הפילה עץ אשר פגע בהולך רגל שעבר במקום, או ברכבו. אישה החליקה ונפלה במדרגות הבית בעת יציאתה בבוקר, לאחר שטיפתן על ידי אדם אחר.

מעוניינים לדעת אילו עוד מקרים יומיומיים ושכיחים, נכללים בקטגוריה זו, בגינם ניתן להגיש תביעה בגין נזקי גוף?

תאונות הנגרמות עקב נפילה הן לא נעימות ואף גורמות לנזקי גוף, העלולים לתת את אותותיהם, גם לטווח הארוך. בגין תאונות אלה ניתן להגיש תביעת ביטוח.

באילו נפילות מדובר?

• נפילה ברחוב, במקום ציבורי, עקב ליקוי בטיחותי. (בור שלא כוסה, עבודות לתיקון תשתיות, מדרכה שבורה ועוד).

• נפילה במדרגות עקב מדרגה שבורה, ליקוי כזה או אחר.

• נפילה או החלקה בשטח ציבורי עקב משטח רטוב.

• נפילה ברחוב עקב מפגע, פסולת, או כל דבר אחר המונע מעבר תקין ובטוח.

• נפילה בקניון עקב תקלה במדרגות הנעות, מעבר לא בטוח בין קומה לקומה ועוד.

נפילות אלו עלולות לגרום לנזקי גוף כגון פציעות ושברים בידיים, ברגליים, שבירת שיניים, אצבעות, אף, אי נוחות, מכות יבשות וקשיים בתפקוד היומיומי לאחר הנפילה ועוד. לפיכך, ניתן במקרים מסויימים להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין נזקי גוף.

 

את מי תובעים?

כל מקרה נדון לגופו. תתכן תביעה נגד הרשות המקומית כשמדובר במפגע בטיחותי ברחוב, כאשר חברת הביטוח אשר ביטחה אותה בגין חבות צד ג' תאלץ לשאת בנזק.

אולם… בתי המשפט מבחינים בין מפגעים בעלי דרגת חומרה שונה (כגון – גובה הבור…משך היותו של המפגע שריר וקיים באותו מקום) ולעיתים הם מטילים על התובע שנפגע "אשם תורם", דהיינו, עד כמה הוא תרם לפגיעה בכך שלא שם לב, במיוחד אם הינו עובר באותו מקום כל יום במשך זמן רב ועוד. נושא זה יבדק על ידי בית המשפט.

לעיתים אין המדובר ברשות המקומית, אלא בחברת אחזקה הנושאת באחריות, או חנות אשר בשטחה התרחשה הפגיעה ועוד.

כאשר מדובר בפגיעה של אדם אשר הלך או חזר ברגל בעבודתו ונפגע בשטח ציבורי מאחת הסיבות שצויינו לעיל, יתכן ותביעתו תוכר כתאונת עבודה בכלל.

הגשת תביעה להכרה בנזקי הגוף, מורכבת במקרים אלו. מוזמנים להתייעץ בעורך דין מומחה נזקי גוף באשר לדרך הנכונה והיעילה להגשתה, על מנת למקסם את הסיכויים שלכם לזכות בה, למען בריאותכם לאורך זמן.

משרדנו עומד לרשותכם,

אנו מתמחים בתביעות רשלנות רפואית, תאונות עבודה, תאונות דרכים ותביעות ביטוח.

טלפון: 03-6135337 פקס: 03-6134158 (מגדלי התאומים 2 ברמת גן – אזור הבורסה).

פוסטים נוספים

תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
תביעה נגד העירייה

תביעה נגד העירייה: פיצויים / הערכת סיכויי הצלחה

נפילה ברחוב, החלקה בשטחי הפארק, חבלה ממתקן שעשועים או אפילו פציעה משער גינת הכלבים – מה עושים כאשר נפגעים בתאונה שהתרחשה מחוץ לבית? בדרך כלל ה...
פיצווים בתאונת עבודה

תאונת אופנוע, חוקים ופיצויים!

רוכבי אופנוע חשופים יותר, ממוגנים פחות ומעורבים בתאונות דרכים בתדירות גבוהה. אם עברתם תאונת אופנוע ונפגעתם, אתם צריכים לברר על זכאותכם לפיצויי...
accident-g094cd8d3d_640

פיצויים בתאונות אוטובוס

תאונת אוטובוס והדרך לקבל פיצויים אם נסעתם בתחבורה ציבורית ועברתם תאונת אוטובוס בתור נוסעים, או אם אוטובוס פגע בכם, כדאי לכם לבדוק האם אתם זכאי...
טביעה, נפילה או פגיעה כללית בבריכה: מגיע לכם פיצויים

טביעה, נפילה או פגיעה כללית בבריכה: מגיע לכם פיצויים

בריכה זה מקום נפלא לבילוי, הנאה וספורט והציפייה הם מטרת בואנו לבריכת השחייה, היא הפקת תועלות. מנגד, הבריכה הינו מקום שמטבעו מזמן סכנות והחלקות...
דילוג לתוכן