התקשרות (של קבלן) עם סוכן הביטוח

מעמדו של סוכן הביטוח – במועד רכישת הביטוח לסוכן הביטוח תפקיד כפול, הוא אחראי בחובות כלפי שני הצדדים, כי באופן טבעי הוא מתווך בינך לבין חברת הביטוח. סוכן הביטוח אינו משלם מכיסו את תביעות הביטוח ומקור פרנסתו מהעמלה שחברת הביטוח משלמת לו בעבור התיווך, עמלה המחושבת באחוזים מהפרמיה שאתם משלמים ולכן תמיד חשוב לבדוק ולהשוות מספר פוליסות וחברות ביטוח אצל אותו הסוכן, כדי לעמוד על ההבדלים ביניהם וכדי לוודא שהפוליסה מתאימה לצרכי החברה והפרויקט/ים.

שליחותו של סוכן הביטוח –  במהלך ההתקשרות, במועד רכישת הביטוח ובמשך תקופת הביטוח – כל מידע שמסרתם לסוכן הביטוח, נחשב כמידע שנמסר לחברת הביטוח. לכן חשוב לתעד כל מידע שמסרתם לסוכן ועדיפה תקשורת דרך האי-מאייל (ששומר הכל בשבילכם). בנוסף חשוב לתעד כל מידע שמסרתם לסוכן הביטוח שלכם.

במקרה של תביעה המוגשת נגדך – חיוני לשמור תיעוד ואישור בכתב על מסירת התביעה לסוכן הביטוח כולל חתימה של מי שקיבל את התביעה במשרד הסוכן ואם העברתם את התביעה באמצעות הדואר האלקטרוני, בקשו אישור בכתב על קבלת הדואר האלקטרוני ושמירו אותו במחשב העסק.

היתרונות של סוכן הביטוח

התקשרות (של קבלן) עם סוכן הביטוח

הבטחות או דברי סוכן הביטוח בעל פה לגבי תביעה מול חברת הביטוח – חשוב לתעד את הבטחות, הודאות, דברי סוכן הביטוח בזמן אמת ולהחתים אותו על הדברים. המלצתנו החד משמעית לא לקבל התחייבויות בעל פה אלא רק בכתב.

סוכן הביטוח יכול להיות אחראי כלפיך – במקרה שבו סוכן הביטוח (מסיבותיו הוא) לא הציע לך את הביטוח הנכון, למשל בגלל עבודה של הסוכן עם חברת ביטוח שמציעה תנאי ביטוח פחות טובים מתנאי הביטוח הדרושים על מנת להגן על האינטרסים שלך, חשש של הסוכן להציע ביטוח ראוי העשוי להיות יקר ולגרום לך לבדוק מחירים באמצעות סוכני ביטוח מתחרים וסיבות נוספות ביניהן במקרה שבו סוכן הביטוח לא הסביר לך את התנאים המיוחדים והסייגים וההחרגות לביטוח ולא טרח לוודא שאכן הבנת את ההסבר.

מומלץ שלא לחתום על מינוי הסוכן כשלוח שלך במועד עריכת הביטוח, כך שהסוכן יישאר שלוח של חברת הביטוח וההבטחות שלו כלפיך יחייבו את חברת הביטוח.

עו"ד בנו גליקמן

לפגישת ייעוץ
ללא התחייבות

פוסטים בנושא

רשלנות רפואית בסרטן השד

סרטן השד היא מחלה ממארת השכיחה ביותר בישראל ותוקפת בעיקר נשים. למעלה מ-5000 נשים חולות במחלה מדי שנה. נשים מעל גיל 50 מהוות כ-80% מכלל…

רשלנות רפואית בניתוחי הגדלת חזה

רשלנות רפואית בניתוחי הגדלת חזה ניתוחים להגדלת החזה נחשבים לפופולריים במיוחד בישראל. הגדלת החזה נעשית באמצעות הכנסת שתלים לשדיים. ישנם סוגים שונים של שתלים, לדוגמה:…

עו"ד בנו גליקמן

לפגישת ייעוץ
ללא התחייבות