איך להצליח בתביעות תאונת עבודה

רשלנות רפואית בחדר מיון

תאונות עבודה הן תופעות שכיחות למדי, למרבה הצער. במקרים רבים, הפגיעה דורשת פעולה באפיקים משפטיים. אז מהן תביעות בגין תאונת עבודה? ואיך להצליח בתביעות תאונת עבודה? על כל זאת ועוד במאמר הבא.

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שאירעה במהלך שעות העבודה של הנפגע, או במסגרת פעולה כשלהי שנעשתה לשם עבודתו, עקב עבודתו או כחלק ממנה. גם תאונות שמתרחשות בזמן שהנפגע מצוי בדרך אל מקום עבודתו או ממנו עשויות להיחשב כתאונת עבודה. כמו כן, תאונות שמתרחשות תוך כדי עבודתו של עובד עצמאי עשויות להיכלל במסגרת קטגוריה זו.

האם כל פגיעה במהלך העבודה תיחשב כתאונת עבודה?

אמנם הקטגוריה של תאונות עבודה הינה רחבה למדי, אך חשוב להבין כי בית המשפט לא בהכרח יחשיב כל סוג של פגיעה כתאונת עבודה. אם נפגעתם בזמן עבודתכם או במהלך ביצוע פעולה הקשורה לה, ואתם חושבים שמדובר שתאונת עבודה טעונת פיצוי, מומלץ להיוועץ בשירותי עורך דין לתאונות עבודה.

באילו מקרים תאונה תחשב כתאונת עבודה?

תאונה שגרמה לפגיעה תחשב כתאונת עבודה אך ורק במקרים בהם קיים קשר סיבתי בר-הוכחה וברור מעבר לכל ספק סביר בין הפגיעה לבין השהות במקום העבודה, ההגעה אליה או החזרה ממנה. במקרים כאלו, הנפגע עשוי להיות זכאי לפיצויים מהביטוח הלאומי, חברת הביטוח של הנפגע עצמו, חברת הביטוח של המעסיק או מגופים ביטוחיים אחרים.

מדוע חשוב להיוועץ בעורך דין לתאונות עבודה?

היוועצות בשירותי עורך דין מומחה לתאונות עבודה היא אלמנט קריטי להצלחה בתביעות מסוג זה. הגשת תביעה באופן עצמאי ללא היעזרות בגורם משפטי מלווה איננה מומלצת כלל. כמו כל עניין משפטי, גם תביעה בגין תאונות עבודה איננו דבר של מה בכך. עורך דין שמתמחה בתאונות עבודה ידע להעריך את סיכויי ההצלחה ולסייע בהשגת הסעד המקסימלי עבור הלקוח.

אז איך ניתן להצליח בתביעות תאונת עבודה?

כאמור, התנאי הראשון להצלחה בתביעות תאונת עבודה הוא ליווי משפטי הולם. עורכי דין לתאונות עבודה בקיאים בחוקים הרלוונטיים ולכן יוכלו לספק עבור הלקוח את הייעוץ המקצועי, האמין והרלוונטי ביותר לתביעה הספציפית.

בעזרת הליווי המשפטי, הלקוח יוודא תחילה שהמוסד לביטוח לאומי אכן מכיר בפגיעה שהתקיימה כתאונת עבודה, ולא ככזו שקשורה לדבר אחר מלבד עבודתו של הנפגע. כך לדוגמא, פגיעות שנגרמות כתוצאה מתקיפה על רקע אישי לא יוכרו בתאונת עבודה, גם במידה והפגיעה נעשתה במקום העבודה.

בתום תהליך הבירור, יתחיל תהליך הגשת התביעה עצמה. תביעה מוצלחת בגין תאונת עבודה תצריך המצאת מסמכים והוכחות חד-משמעיות אודות הקשר הסיבתי שבין עבודתו של הנפגע לבין פגיעתו.

סיכום

עורך דין מקצועי לתאונות עבודה מחזיק ברשותו בידע הנדרש להכוונת הלקוח לפעולות המדויקות שנדרשות על מנת לקבל הכרה ופיצוי מקסימלי בגין הפגיעה עקב העבודה.

פוסטים נוספים

Closeup,Woman,Holding,Her,Wrist,Pain,From,Using,Computer,Long

מחלות מקצוע ומיקרוטראומה

תאונות עבודה מוכרות כמחלת מקצוע או מיקרוטראומה אני רואה לנכון להזהיר אתכם מראש שמדובר בנושאים מורכבים מאוד.  אני לא חושב שניתן באמצעות מאמר אח...
workloss

אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה מתחלקות לשני סוגים עיקריים –  אובדן כושר עבודה בעקבות ארוע תאונתי חד פעמי או אובדן כושר עבודה בעקבות מחלה או אוסף של פ...
Upset driver, stressful situations on road and fast rhythm in modern city

תאונת דרכים בדרך לעבודה – תאונת דרכים בדרך הביתה מהעבודה

נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בדרך הביתה מהעבודה? מדובר בנושא מורכב ולכן חשוב לי לחלק את המאמר לכמה חלקים: מהי תאונת עבודה? ומה ההבדל בינ...
wheelchair-908343_640-1-1

הגשת תביעת נכות מהעבודה – המדריך המלא

כיצד מגישים תביעה לנכות בעקבות תאונת עבודה?  וכיצד מגדילים את הפיצוי הפוטנציאלי שלכם?  נדון ב-    ביטוח לאומי תביעת נכות מעבודה – כיצד מתחילים...
תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
דילוג לתוכן