רשלנות רפואית בסרטן השד

עורך דין רשלנות רפואית ניתוח אף

סרטן השד היא מחלה ממארת השכיחה ביותר בישראל ותוקפת בעיקר נשים. למעלה מ-5000 נשים חולות במחלה מדי שנה.

נשים מעל גיל 50 מהוות כ-80% מכלל החולות בישראל. ככל שמגלים את המחלה מוקדם יותר סיכויי ההחלמה גדלים עד 90%.

כדי לאבחן את המחלה עושים מספר בדיקות, תחילה עושים בדיקה ידנית עצמאית או על ידי כירורג שד. הרופאים ממליצים לעשות בדיקה ידנית עצמאית בתדירות חודשית גם אם אתן מתחת לגיל 30. מי שעברה את ה-30 ההמלצה היא לעשות בדיקה שנתית אצל כירורג.

חשוב לעשות את הבדיקה החודשית כדי להכיר את מבנה השדיים ולהבחין האם יש שינוי. אם השד שינה צורה או התגלה גוש חדש או יש שינוי בגודל הבלוטות בבית השחי מומלץ לפנות לכירורג שד.

תסמינים נוספים שיכולים להעיד על סרטן השד הם רגישות בפטמה והפרשה ממנה, שינוי בעור, אודם ונפיחות השד עם פריחה.

חשד לגידול סרטני בשד

אם יש חשד לגידול נותנים הפניה לבדיקת צילום רנטגן לשדיים הנקראת ממוגרפיה. בבדיקת ממוגרפיה ניתן לגלות גוש שלא הורגש בבדיקה ידנית.

במידת הצורך הבדיקה הבאה היא ביופסיה בה בודקים האם הגידול שפיר או ממאיר. הבדיקה מתבצעת ע"י החדרת מחט לשד והוצאת דגימה מהצטברות התאים. לאחר התוצאות, במידה והתגלה כי מדובר בסרטן עושים בדיקה במכון הפתולוגי על ידי צביעת התאים הסרטניים כדי לגלות באיזה סוג סרטן מדובר.

לאחר בדיקות אלה ולעיתים נוספות לגילוי גרורות או גידולים נוספים ושלב המחלה מחליטים על הטיפול המתאים.

דרכי טיפול אפשריות בסרטן השד

הרופא ינקוט בטיפול ממוקד בשד או בטיפול כלל מערכתי, אם הסרטן התפשט. ניתוח הוא אחד מהליכי טיפול ממוקד. ישנם מספר סוגי ניתוחים: ניתוח בו מוצא הגוש והשד נשאר בשלמותו, ניתוח משמר שד בו נעשית כריתה חלקית, כריתת שד מלאה ועוד.

אם בעבר מי שעברה כריתה מלאה הייתה צריכה להישאר ללא שד ולהמשיך לסבול מבחינה נפשית ופגיעה בנשיות, היום ניתן יחסית בקלות בעזרת כירורג פלסטי לשחזר את השד.

אחד הטיפולים הכלל מערכתיים המוכר לכולנו הוא הכימותרפיה הנמשך מספר חודשים. כימותרפיה היא החדרת תרופות כימיות למחזור הדם דרך הוריד או הפה. הטיפול מחליש מאד את הגוף ויכול לפגוע במערכת העיכול, לגרום לנשירת שיער ויכולות להיפגע גם רקמות בריאות.

לעיתים ההליך הרפואי כולל שילוב של טיפול ממוקד בשילוב טיפול כלל מערכתי, דרך הטיפול והריפוי מסרטן השד נבחרת באופן אישי לכל מטופלת.

 מהי רשלנות רפואית בסרטן שד?

 לכל נותן שירות רפואי יש חובת זהירות. אם הוא לא פעל על פי חובה זו וסטה מרמת הזהירות הסבירה ובגלל זה המטופלת ניזוקה, מדובר ברשלנות רפואית. גם אם הוא לא היה מודע לכך, עדיין הוא עלול לשאת באחריות על הנזק שנגרם למטופלת היות והציפיה הסבירה של המטופלת שנותן השרות הרפואי יכיר את המחקרים הרפואיים הרלוונטיים. זכייה בתביעה בעזרת עורך דין רשלנות רפואית מזכה את התובעת או משפחתה במקרה של מוות בפיצוי כספי.

רבות מתביעות רשלנות בסרטן השד מוגשות בגלל אבחון לקוי ומאוחר של סרטן השד אז הנזק לאישה הוא גבוה ולעתים בלתי הפיך. ראו למשל פסק דין תא 85 / 3880 תמר כץ נ’ ד"ר נורה גרוד.

 כיצד נדע האם הייתה רשלנות?

הניתוח להסרת הגידול נכשל. האם מדובר ברשלנות רפואית?

התרופות שקיבלתם פגעו באיכות החיים שלכם יותר משציפיתם? האם מדובר ברשלנות רפואית?

כדי להוכיח רשלנות רפואית וכדי להעריך את סיכויי ההצלחה בתביעה עורך הדין רשלנות רפואית מבצע תשאול רחב על כל ההליך הרפואי, מתחילתו ועד סופו, ויחד אתם אוספים תיעוד רפואי מלא, כולל קבלת העתקים של התיקים הרפואיים.

בהתאם לסיפור המקרה ומסמכי התיעוד הרפואי אנו פונים לייעוץ עם מומחה רפואי בתחום האונקולוגי, יתכן ויהיה צורך בייעוץ של כירורג חזה וזאת כדי להבין את אופי ועומק הרשלנות הרפואית בגילוי וטיפול בסרטן השד.

השלבים הבאים הם: הוכחת הנזק, הוכחת הקשר הסיבתי בין הרשלנות לנזק, הערכת הנזק מבחינה כספית ולבסוף הגשת התביעה וניהולה.

אני מקווה שהצלחנו לסייע לכן להבין מעט טוב יותר את הסביבה המורכבת של רשלנות רפואית, בוודאי בטיפול בסרטן השד ומשרדנו תמיד עומד לרשתכן.

פוסטים נוספים

Closeup,Woman,Holding,Her,Wrist,Pain,From,Using,Computer,Long

מחלות מקצוע ומיקרוטראומה

תאונות עבודה מוכרות כמחלת מקצוע או מיקרוטראומה אני רואה לנכון להזהיר אתכם מראש שמדובר בנושאים מורכבים מאוד.  אני לא חושב שניתן באמצעות מאמר אח...
workloss

אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה מתחלקות לשני סוגים עיקריים –  אובדן כושר עבודה בעקבות ארוע תאונתי חד פעמי או אובדן כושר עבודה בעקבות מחלה או אוסף של פ...
Upset driver, stressful situations on road and fast rhythm in modern city

תאונת דרכים בדרך לעבודה – תאונת דרכים בדרך הביתה מהעבודה

נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בדרך הביתה מהעבודה? מדובר בנושא מורכב ולכן חשוב לי לחלק את המאמר לכמה חלקים: מהי תאונת עבודה? ומה ההבדל בינ...
wheelchair-908343_640-1-1

הגשת תביעת נכות מהעבודה – המדריך המלא

כיצד מגישים תביעה לנכות בעקבות תאונת עבודה?  וכיצד מגדילים את הפיצוי הפוטנציאלי שלכם?  נדון ב-    ביטוח לאומי תביעת נכות מעבודה – כיצד מתחילים...
תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
דילוג לתוכן