מה כדאי לכם לדעת אם עברתם חוסר נוחות לאחר הליך רפואי?

תביעות אזרחיות בגין עוולת הרשלנות משויכות אל דיני הנזיקין. כעקרון, כאשר ניתן להוכיח כי התנהגות הרופא, בית החולים, האחות או כל גורם טיפולי אחר הייתה רשלנית, קיימת זכות לקבל פיצויים מהנתבע וחברת הביטוח שלו בגין הנזק שנגרם בעקבות רשלנות רפואית של איש המקצוע אליו פניתם.
חוסר נוחות אחרי תהליך רפואי

עברתם בדיקה או הליך רפואי ואתם מרגישים חוסר נוחות מעבר לסביר?

  • חזרתם הביתה מטיפול שיניים ואתם מרגישים אי נוחות מזה מספר ימים. שבתם לרופא, עברו עוד כמה ימים ועדיין אתם לא במיטבכם?
  • שמעתם ודאי על השכן שלכם שחש ברע… פנה לטיפול רפואי, הובהל למיון…שוחרר הביתה ולאחר ימים ספורים נפטר באופן פתאומי?

לצערנו זה קורה לא מעט. יתכן ומדובר ברשלנות רפואית אשר גרמה לנזק או חלילה למוות.

תביעות אזרחיות בגין עוולת הרשלנות משויכות אל דיני הנזיקין. כעקרון, כאשר ניתן להוכיח כי התנהגות הרופא, בית החולים, האחות או כל גורם טיפולי אחר הייתה רשלנית, קיימת זכות לקבל פיצויים מהנתבע וחברת הביטוח שלו בגין הנזק שנגרם בעקבות רשלנות רפואית של איש המקצוע אליו פניתם. מעוניינים להבין יותר עד כמה מקרים פשוטים לכאורה, אותם אנו חווים במהלך היומיום עלולים להיות פועל יוצא של רשלנות?

אולי אינכם מודעים לכך מספיק…כי לפעמים טיפול רפואי שאינו מסתיים או אינו מצליח…איננו בהכרח קשור ביכולת הריפוי שלכם, לא מן הנמנע שמדובר ברשלנות ויש צורך בעו"ד רשלנות רפואית.

מקור הרשלנות רפואית הוא בחובת הרופא והצוות הרפואי לספק למטופלים ולפונים אליהם שרות רפואי סביר. רשלנות רפואית קוראת כאשר התרחשה סטייה מרמת הזהירות הסבירה, כאשר סטייה זו גרמה לנזק גופני/נפשי למטופל, שלא היה נגרם אלמלא הסטייה.

למשל: ניתוח פלסטי שהותיר פגמים, רישום תרופה שאינה מתאימה, החלטה על מינון תרופות שלא מתאים, גרימת נזק לשן עקב טיפול, ניתוח לייזר להסרת משקפיים שגרם להחמרה בראייה, בצוע תהליך פיזיותרפיה באיבר מסוים שגרם לנזקים נוספים וחדשים, אבחון לקוי של מומים מולדים בעובר בזמן ההיריון ועוד.

דיני הנזיקין בהתייחס לעוולת הרשלנות, מאפשרים פיצוי גם כאשר למזיק לא הייתה כוונה לפגוע. אין המדובר בהליך פלילי בו מחפשים כוונה אלא שברשלנות רפואית חשובה ומהותית עצם התרחשותה.

טיפול רפואי רשלני, עלול לגרום לנכות קשה, לעוגמת נפש, כאב וסבל, לאובדן כושר עבודה ואף למוות. תפקידו של הרופא המטפל אינו מסתכם רק בהענקת הטיפול. הוא אחראי לבצוע אבחון נכון, בחירת תהליך ההתערבות הרפואי הנדרש, מעקב אחר תוצאות הבדיקות וההחלמה.

חובת הרופא לא מסתיימת בזה שהוא שלח אתכם לביצוע בדיקה אלא שחובה עליו גם לעקוב אחר תוצאות הבדיקה ולעדכן אתכם בכל בעיה אפשרית. 

מה כדאי לכם לדעת אם עברתם חוסר נוחות לאחר הליך רפואי?

היו ערים לכל טיפול או התערבות רפואית שחוויתם. במידה ותהליך ההחלמה/ההתאוששות או תוצאות הבדיקות מעלות בכם חשש למשהו לא סביר, התקשרו והתייעצו.

הרפואה אינה מדע מדויק, היא אינה מבטיחה תוצאה אלא תהליך ולכן תמיד התייעצו עם רופא נוסף ותמיד נכון לקבל חוות דעת רפואית שנייה.

אספו את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לתהליך הרפואי אותו עברתם.

פנו לרופא מומחה לקבלת חוות דעת ראשונית האם לדעתו מדובר ברשלנות רפואית.

הרופא המומחה יהיה מומחה לעניין התחום הספציפי בו קרתה הרשלנות, למשל, מנתח פלסטי באם מדובר ברשלנות בניתוח פלסטי או רשלנות ברפואת שיניים.

לעיתים יש צורך במספר חוות דעת מומחה וזאת כאשר הנזקים שנגרמו לנפגע, שייכים לתחומי רפואה שונים. כך למשל אם נגרם לנתבע נזק אורתופדי ונזק נפשי יש להגיש חוות דעת אחת של אורתופד מומחה וחוות דעת שנייה של פסיכיאטר מומחה.

תביעות רשלנות רפואית הן המורכבות והסבוכות ביותר שקיימות בתחום נזקי הגוף. המלצתי החד משמעית היא להתייעץ עם עורך דין, בסמוך או לאחר שחושבים או חוששים שעברתם טיפול רפואי רשלני. המידע והכלים שתאספו ותשמרו בסמוך לאחר גילוי הרשלנות הרפואית, ישרתו אתכם בתביעה ויכולים להבטיח את זכייתכם בה.

משרדנו עומד לרשותכם,

אנו מתמחים בתביעות רשלנות רפואית, תאונות עבודה, תאונות דרכים ותביעות ביטוח.

טלפון: 03-6135337 פקס: 03-6134158 (מגדלי התאומים 2 ברמת גן – אזור הבורסה)

 

פוסטים נוספים

תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
תביעה נגד העירייה

תביעה נגד העירייה: פיצויים / הערכת סיכויי הצלחה

נפילה ברחוב, החלקה בשטחי הפארק, חבלה ממתקן שעשועים או אפילו פציעה משער גינת הכלבים – מה עושים כאשר נפגעים בתאונה שהתרחשה מחוץ לבית? בדרך כלל ה...
פיצווים בתאונת עבודה

תאונת אופנוע, חוקים ופיצויים!

רוכבי אופנוע חשופים יותר, ממוגנים פחות ומעורבים בתאונות דרכים בתדירות גבוהה. אם עברתם תאונת אופנוע ונפגעתם, אתם צריכים לברר על זכאותכם לפיצויי...
accident-g094cd8d3d_640

פיצויים בתאונות אוטובוס

תאונת אוטובוס והדרך לקבל פיצויים אם נסעתם בתחבורה ציבורית ועברתם תאונת אוטובוס בתור נוסעים, או אם אוטובוס פגע בכם, כדאי לכם לבדוק האם אתם זכאי...
טביעה, נפילה או פגיעה כללית בבריכה: מגיע לכם פיצויים

טביעה, נפילה או פגיעה כללית בבריכה: מגיע לכם פיצויים

בריכה זה מקום נפלא לבילוי, הנאה וספורט והציפייה הם מטרת בואנו לבריכת השחייה, היא הפקת תועלות. מנגד, הבריכה הינו מקום שמטבעו מזמן סכנות והחלקות...
דילוג לתוכן