הגשת תביעת נכות מהעבודה – המדריך המלא

כיצד מגישים תביעה לנכות בעקבות תאונת עבודה
וכיצד מגדילים את הפיצוי הפוטנציאלי שלכם? 

נדון ב-  

ביטוח לאומי תביעת נכות מעבודה כיצד מתחילים? 

כיצד נקבעת בביטוח הלאומי נכות בעקבות תאונת עבודה? 

מה חייבים לעשות ומה אסור לעשות, כדי להגדיל כמה שניתן את אחוזי הנכות אחרי תאונת עבודה? 

כיצד מגדילים את סכום הפיצוי בזמן שנקבעה בביטוח הלאומי נכות זמנית בעקבות תאונת עבודה? 

למה בהליך קביעת הנכות מומלץ ליווי של עורך דין תאונות עבודה? מה היתרון של עורך דין תאונות עבודה? מהו שכר הטרחה של עורך דין תאונות עבודה? 

 

ביטוח לאומי תביעת נכות מעבודה כיצד מתחילים? 

נפגעתם בתאונת עבודה, הגשתם באמצעות טופס ב.ל. 211 תביעה לביטוח לאומי, להכיר בפגיעתכם כתאונת עבודה, וקיבלתם לידיכם מכתב שהארוע מוכר כתאונת עבודה. 

חשוב לשים לב, שבמכתב ההכרה שקיבלתם, ביטוח לאומי מפרט אילו איברי גוף מוכרים ככאלו שנפגעו בתאונת עבודה.  

אם מסיבה כלשהי, איבר שנפגע אינו מצוי במכתב של ביטוח לאומי אז חשוב בהקדם לפנות לביטוח לואמי עם תעוד רפואי מתאים ביחס לאיבר שנפגע בתאונת עבודה 

לעתים בהיעדר תעוד רפואי נוירולוגי או פסיכיאטרי, לא יכירו לכם בפגיעת ראש או בנזק נפשי כמו פוסט טראומה או הפרעת הסתגלות.  

רק לאחר שמלוא הפגיעות שלכם הוכרו על ידי הביטוח הלאומי, ניתן להגיש לביטוח לאומי תביעת נכות מתאונת עבודה טופס ב.ל. 200. תביעה זו צריכה להיות מוגשת בטווח זמן של שנה אחת ממועד ההכרה. 

לתביעת נכות מעבודה מצרפים את מלוא התעוד הרפואי הקיים, לרבות תעוד עדכני, עדיף שהכל יעמוד באופן מסודר בפני המומחים הרפואיים שיהיו בוועדות הרפואיות.  

כיצד בביטוח הלאומי נקבעת נכות בעקבות תאונת עבודה? 

אחרי שביטוח לאומי הגדיר את הפגיעות שלכם, הוא יזמן אתכם לוועדות רפואיות, בהתאם לתחומי ההכרה שלו. 

כך למשל   הוכרה פגיעה אורטופדית בגב אז תוזמנו לוועדה רפואית אורטופדית בה ישב מומחה רפואי בתחום אורטופדי או אם הוכרה פיברומיאלגיה אז ביטוח לאומי יזמן אתכם לוועדה בה ישב מומחה רפואי בתחום הראומטולוגי. לכל תחום יכולה להיות ועדה רפואית נפרדת או שיכולה להיות ועדה אחת ובה ישבו כל המומחים.   

הבסיס לקביעת נכות בוועדה הרפואית בנוי משלושה ענפים עיקריים – (1) התעוד הרפואי שתציגו, (2) הבדיקה הקלינית שלכם בוועדה הרפואית בביטוח הלאומי ו(3) תקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), תשט"ז-1956. אולי לשים לינק לתקנות 

חשוב ביותר להכיר את התקנות, כי לא משנה מה הן התלונות שלכם כדי שתקבע לכם נכות בעקבות תאונת עבודה בביטוח הלאומי, המגבלה והפגיעה חייבות להתאים לתקנות, שם יש התייחסות לכל איבר בגוף, כולל פגיעות פסיכיאטריות, ראומטולוגיות, נוירולוגיות וכו'.  

למשל אם הפגיעה שלכם היא בכתף אז תקראו ותלמדו על מה ניתנת נכות בעקבות פגיעה בתאונת עבודה בכתף, מהן המגבלות במוכרות כנכות וכך הלאה. תלונה על כאב לבדה אינה מספיקה!  

מה חייבים לעשות כדי להגדיל כמה שניתן את אחוזי הנכות בוועדה הרפואית אחרי תאונת עבודה? 

הדבר הראשון והבסיסי ביותר הוא קבלת טיפול רפואי ושמירת התעוד הרפואי לאחר תאונת עבודה. 

קיימים שני כללי ברזל ביחס לתעוד הרפואי וקיומו –  

  1. אם קיים תעוד רפואי רציף, סימן שיש מגבלה, בעיה וכואב לכם. 
  1. אם בתעוד הרפואי מתועדים הכאבים והמגבלות אז סימן שאלו קיימים.  

ומהעבר השני – במידה ואין תעוד רפואי / אין תלונות ומגבלות מתועדות סימן שאין בעיה! 

אם אתם סובלים, כואבים ומוגבלים אך לא הולכים לקבל טיפול רפואי ולא מספרים לרופא את מכלול הבעיות שלכם בעקבות תאונת העבודה, אף אחד בוועדה הרפואי בביטוח הלאומי לא יתרשם מהתלונות שלכם, כך שהיעדר הרישום יתפרש לחובתכם.  

הדבר השני, תגיעו לוועדה הרפואית בבגדים נוחים לבדיקה קלינית של רופא, תתכוננו עם עורך דין תאונות עבודה שלכם לוועדה, תעשו סימולציה, תבינו בדיוק מה הולך לקרות בחדר הוועדה הרפואית בביטוח הלאומי תדאגו לא להיות מופתעים מדבר.  

במסגרת הסימולציה תלמדו לבטא את התלונות שלכם באופן כזה שישרת אתכם ויתאים לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), תשט"ז-1956 

מה לא לעשות בוועדה הרפואית בביטוח הלאומי בעקבות תאונת עבודה? 

אל תרמו, אל תגזימו – פשוט אל תעשו את זה בוועדה של ביטוח לאומי תאונות עבודה 

אל תגזימו באופן קיצוני ותתחילו צליעה מזויפת או תגיעו עם קביים סתם כך. 

אל תעלו טענות לא רלוונטיות ומוגזמות על השפעת הפגיעה על חייכם האישיים.  

בוועדות הרפואיות בביטוח הלאומי יושבים מומחים בעלי נסיון רב שנים, שראו ובחנו אלפי מטופלים והדבר האחרון שתרצו שהם ירגישו שאתם מרמים או מגזימים מדי 

פשוט תדאגו לתעוד רפואי ותלמדו לבטא את הפגיעה שלכם באופן שתקדם אתכם ולא באופן כללי, אלה בהתאם לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), תשט"ז-1956. 

מה עוד ניתן לעשות כדי להגדיל כמה שניתן את אחוזי הנכות בוועדה הרפואית אחרי תאונת עבודה? 

תקנה 15 תקנה קסומה, שמאפשרת הגדלת הנכות שלכם עד 50% יותר בעקבות תאונת עבודה 

למשל אם נקבעה לכם בעקבות תאונת עבודה נכות בשיעור של 10%, אז באמצעות שימוש נכון ומושכל בתקנה 15, ניתן להגדיל את שיעור הנכות ל-15%, כך שתקבלו תוספת של עוד 50% פיצוי בעקבות נכות בתאונת עבודה. 

כדי להצליח ולקבל הכרה של תקנה 15 עליכם להראות בביטוח הלאומי שבעקבות הפגיעה נגרמו לכם ירידות בהכנסות של 50%, זאת אומרת שאצל שכירים יראו בתלושי השכר ירידה בהכנסות ואצל עצמאיים תהיה ירידה של 50% בתשלומי מקדמות. 

כיצד מגדילים את סכום הפיצוי בזמן שנקבעה בביטוח הלאומי נכות זמנית בעקבות תאונת עבודה? 

בפגיעות קשות ובעיקר בהליכים ממושכים בביטוח הלאומי, לעתים רבות נקבעות נכויות זמניות בשיעורים לא מבוטלים כמו 50% נכות זמנית.  

ברור לכל נפגע בתאונת עבודה שאם יש לו נכות מעבודה בשיעור של 50% בפועל הוא לא מסוגל לחזור לעבודה. זה גם ברור לביטוח הלאומי ולמחוקק ולכן, במידה ולא חזרתם לעבודה ורק אז, ניתן להגיש תביעה לנכה נזקק, שאז מבקשים מביטוח לאומי להכיר בפגיעה שלכם, כאילו יש לכם נכרות בשיעור של 100%. 

שימו לב!  

אם בזמן הנכות הזמנית אתם מקבלים גם פיצוי מקרן הפנסיה או מהביטוח הפרטי שלכם תשלום בגין אובדן כושר עבודה, אז כדאי להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה, אם נכון וכלכלי לכם לבקש הכרה כנכה נזקק, אחרת אתם עלולים להקטין את הפיצוי. 

למה בהליך קביעת הנכות מומלץ ליווי של עורך דין תאונות עבודה? מה היתרון של עורך דין תאונות עבודה? מהו שכר הטרחה של עורך דין תאונות עבודה? 

עורך דין תאונות עבודה מלווה אתכם מתחילת הפגיעה ועד סיום הערעור האחרון מול הביטוח הלאומי נפגעי תאונות עבודה. זאת ואמרת שעורך הדין בודק ומוודא שיש את כל התעוד הרפואי, את כל הבדיקות הרפואיות, מכין ומסדר את התעוד בהתאם למומחים הרפואיים בוועדות הרפואיות, מכין אתכם לוועדות הרפואיות ועושה איתכם סימולציות. 

והכי חשוב שאין באף חברה עורך דין תאונות עבודה נמצא איתכם פיזית בוועדות הרפואיות, בכל ועדה וועדה העורך דין מדבר בשבילכם, אם שכחתם משהו הוא משלים, מציג ומסדר את המסמכים הרפואיים בהתאם לרופאים והוועדה, ודואג להשלמה לכל החוסרים.  

יתרה מכך, תבחרו אך ורק עורך דין מומחה לתאונות עבודה, אחד כזה שהיה אלפי פעמים בוועדות הרפואיות, שמכיר את הרופאים, ואלו מכירים אותו וסומכים על המוניטין שלו, כי המוניטין של עורך הדין יסייע לכם בקבלת נכויות מקסימאליות.  

שכר טרחתו של עורך דין תאונות עבודה, כאשר הוא מלווה אתכם בביטוח הלאומי קבוע בחוק! 

שכר הטרחה הוא 17% + מע"מ מכל פיצוי שתקבלו עד נכות צמיתה בשיעור של 20%. 

נכות קבועה מעל 20% העורך דין זכאי ל-17%  מ-60 קצבאות. 

שכר טרחה זה נכון, אם לא פונים בתביעות וערעורים לבית הדין לעבודה.  

למה חשוב להכיר את עלויות השרות של עורך דין תאונות עבודה? 

כי ככה אתם יודעים בדיוק כמה זה יעלה לכם ותדעו שעורך הדין תאונות עבודה מוגבל בשכר הטרחה שהוא יכול לגבות לפי החוק, ועובד ביחס ישיר עם הצלחת התביעה שלכם. 

צרו קשר עוד היום בכדי לקבל ייעוץ ראשוני ללא עלות מעורך דין מומחה לתביעות נכות מתאונות עבודה – תשאלו את כל השאלות והחששות שעולים לכם, ואנחנו נכוון אתכם, נסביר לכם כיצד להגדיל את הפיצוי הכספי בעקבות תאונת עבודה ולמנוע טעויות קריטיות בתהליך. 

פוסטים נוספים

Closeup,Woman,Holding,Her,Wrist,Pain,From,Using,Computer,Long

מחלות מקצוע ומיקרוטראומה

תאונות עבודה מוכרות כמחלת מקצוע או מיקרוטראומה אני רואה לנכון להזהיר אתכם מראש שמדובר בנושאים מורכבים מאוד.  אני לא חושב שניתן באמצעות מאמר אח...
workloss

אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה מתחלקות לשני סוגים עיקריים –  אובדן כושר עבודה בעקבות ארוע תאונתי חד פעמי או אובדן כושר עבודה בעקבות מחלה או אוסף של פ...
Upset driver, stressful situations on road and fast rhythm in modern city

תאונת דרכים בדרך לעבודה – תאונת דרכים בדרך הביתה מהעבודה

נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בדרך הביתה מהעבודה? מדובר בנושא מורכב ולכן חשוב לי לחלק את המאמר לכמה חלקים: מהי תאונת עבודה? ומה ההבדל בינ...
תביעת ביטוח מחלות קשות

תביעת ביטוח מחלות קשות

סרטן, התקף לב, מחלת כבד או אפילו השתלת איברים – כל אלו עשויים לזכות מבוטח בהגשת תביעת ביטוח מחלות קשות, שתעניק לו תגמול כספי וחד פעמי על מנת ל...
עורך דין בתביעת תאונת עבודה

תביעת נזיקין תאונת עבודה

מלבד חבילת התגמולים שמגיעה לנפגעי העבודה מהמוסד לביטוח הלאומי, קיימים עוד מספר גורמים מפצים שניתן לתבוע בגין המקרה. במאמר זה נפרט כיצד תוגש תב...
תביעה נגד העירייה

תביעה נגד העירייה: פיצויים / הערכת סיכויי הצלחה

נפילה ברחוב, החלקה בשטחי הפארק, חבלה ממתקן שעשועים או אפילו פציעה משער גינת הכלבים – מה עושים כאשר נפגעים בתאונה שהתרחשה מחוץ לבית? בדרך כלל ה...
דילוג לתוכן