הבלוג

משמרת לילה וסכנות בריאותיות

עבודה במשמרות (יום ולילה)? יתכן ותוכרו כנפגעי עבודה

נפגעי תאונות עבודה בביטוח הלאומי יכולים להיות מוכרים על פי שלוש דרכים עיקריות – א. תאונת עבודה – הכוונה לארוע תאונתי חד פעמי ב. תורת המיקרוטראומה – הכוונה להרבה אירועים תאונתיים "קטנים" שחוזרים על עצמם ג. מחלת מקצוע – רשימה סגורה המצויה בחוק הביטוח הלאומי. במידה ואתם סובלים מהפרעות שינה, הפרעות בנשימה, עייפות כרונית, סחרחורות, […]

קרא עוד >>>
רשלנות רפואית בניתוחים

ניתוח מעקפים עלול להסתבך. מה עושים?

וודאי שמעתם על זה. חולה נכנס לניתוח מעקפים במטרה להיטיב את מצבו הבריאותי ולאחר ביצוע תהליך רפואי מורכב, מצבו מתדרדר באופן פתאומי. שרשרת תקלות הנובעות כתוצאה מרשלנות רפואית יתכן וגרמה למצבו הקשה. תביעות משפטיות לא מעטות בתחום רשלנות רפואית בקרדיולוגיה מוגשות לבית המשפט בו נבדק ההליך שבוצע, לרבות תקינותו, מתן תשומת הלב המרבית לסיכונים בריאותיים […]

קרא עוד >>>
תביעת עיזבון לנפגעי עבודה  

פציעה או חבלה במקום העבודה – מה כדאי לך לדעת

מעסיק מחויב לספק סביבת עבודה בטוחה ונאותה לעובדיו, לרבות הקפדה על נקיטת אמצעי בטיחות מתאימים, שימוש באמצעי מיגון וקיום הדרכה בטיחותית שוטפת לשמירה על שלמות גופם ובריאותם של העובדים. פגיעה בעבודה פציעה או חבלה בעבודה, או כתוצאה ממנה, מוגדרות כתאונת עבודה או מחלת מקצוע. תאונת עבודה – הינה אירוע פתאומי הקורה לעובד, תוך כדי עבודתו, […]

קרא עוד >>>
מחלות נפש

מחלות נפש – תאונת עבודה? מחלת מקצוע?

מתי מחלת נפש עשויה להיחשב כ"מחלת מקצוע"? כאשר אדם מאובחן כלוקה בהפרעה נפשית ואינו יכול לעבוד כרגיל, הוא עשוי להיות זכאי לקבלת קצבת אובדן כושר עבודה.

קרא עוד >>>
מחלת עור

מתי מחלת עור מוכרת כמחלת מקצוע?

מחלות עור עלולות להגרם ממספר גורמים, כמו מחשיפה לגז או אבק, ולעיתים יקבלו הכרה בתור מחלות עבודה. מה הם התנאים לכך ומתי תהיו זכאים לקבלת פיצויים?

קרא עוד >>>
תביעות בגין מחלות סרטן

מתי ואיך ניתן להגיש תביעה בגין מחלת סרטן?

ישנן סביבות עבודה בהן העובדים נחשפים לחומרים מזיקים, שאף עלולים לגרום למחלות קשות ולסוגי סרטן. כיצד זה קורה ומתי ניתן להגיע תביעה בגין פיצויים?

קרא עוד >>>
נזק נפשי

מהו נזק נפשי? ומתי הוא יזכה אתכם בפיצוי כספי

הכרה בנזק נפשי היא נושא מורכב, וברוב המקרים קשה לדעת ממה הנזק אכן נגרם. לעיתים יש חשש שהנפגע מגזים בתיאור המצב, אך ורק כדי לקבל פיצויים כספיים בעקבות המקרה. כיצד ניתן להוכיח שהנזק אכן נגרם מהאירוע?

קרא עוד >>>
נהיגה ללא ביטוח

נהיגה ללא ביטוח חובה או ללא רישיון

לנהיגה ללא ביטוח חובה, או כמובן ללא רישיון נהיגה, עלולות להיות השלכות חמורות ביותר במקרה של תאונת דרכים. חשוב לזכור כל מקרה הוא לגופו, וישנם מצבים שתוכלו להיעזר בסיוע משפטי של עורך דין תאונות דרכים.

קרא עוד >>>
הגולגולת הדקה

מהי "הגולגולת הדקה"?

הלכת "הגולגולת הדקה" בתביעות נזיקיות מחזקת את עניין הטלת האחריות על נזקים, והיא מתיישבת עם מגמת האחריות בנזיקין. עם זאת, לא כל מקרה אכן יהיה תואם להלכה, וחשוב לדעת מה הזכויות שלכם אם אכן נפגעתם מאדם אחר.

קרא עוד >>>
תקיפה

על תקיפה ופגיעות אחרות

רבתם עם אדם אחר על מקום חניה או נקלעתם לויכוח ? פגיעה תחשב לכזו לא רק במקרי פגיעה פיזית. ניתן להגיש תביעה פלילית נגד כל סוג של אלימות, ובמקרים מסוימים אכן תהיו זכאים לפיצוי כספי בעקבות הנזק.

קרא עוד >>>